(Фото) Мадона дојде во Тел Авив, уште не се знае дали ќе пее на Евровизија

By

Поп-кралицата Мадона вчера вечерта со приватен авион пристигна во Тел Авив, Израел, за да настапи на финалето на Евровизија на 18 мај. Со неа дојдоа многу танчери и соработници, пишува DrownedMadonnа. На аеродромот ја пречекаа и организаторите на Евровизија, иако нејзиниот настап засега не е сигурен, оти нема потпишано договор со Европската радиодифузна унија – ЕБУ. Ова вчера на прес конференција го откри првиот човек на ЕБУ, Јон Ола Санд.

„Имаме голем уметник што сака да настапи на Евровизија, но засега немаме потпишан договор. ЕБУ и изреалската национална телевизија КАН се во преговори, но ако не се потпише договор, Мадона нема да може да излезе на евровизиската сцена“, рече вчера Санд на прес-конференцијата пред првото полуфинале.

Настапот на Мадона до сега не е потврден на официјалната страница на Евровизија, иако е најавен на официјалната страница на поп-ѕвездата. Неофицијално, за да испее две песни на Евровизија, Мадона добила 1 милион евра, пари кои ги платил израелскиот бизнисмен Силван Адамс.

 

Ќе ви се допадне

Website https://animefreak.ws: Watch Tekkaman Blade animefreak Episode 49 animefreaks official website

AnimeFLV Watch anime online, English anime online HD

Website https://animedao.nl: Watch ChäoS;HEAd (Dub) animedao Episode 12 animedao god of highschool

Website https://animebee.to: Watch SK∞: Crazy Rock Jam animebee Episode Full watch animes

Metooo: https://www.metooo.io/u/gogoanimebe

Zeef: https://zeef.com/profile/kissanime3