(Фото) Манекенка умрела заради селфи

By

Британската манекенка Мадалин Дејвис се искачила на карпа со пријателите за да направи  селфи на зајдисонце. Taa се лизнала по што исчезнала.

Манекенката неодамна се преселила од Англија во Австралија. Во саботата таа присуствувала на прослава во близина на Сиднеј. Околу 6:30 часот одлучила да се искачи на популарната карпа Дијамантски залив за да го види зајдисонцето со пријателите, пренесува „Дејли меил“.

Тие се искачиле на карпата, ја прескокнале оградата за да седнат на работ на место популарно за фотографирање. Потоа Мадалин почнала да прави селфи, се лизнала и падна од карпа висока 30 метри.

После тоа и се губи секоја трага.

Нејзината мајка Ребека Смит била очајна откако не успеала долго време а ја слушне ќерка си. Ги молела пријателите да ѝ помогнат да ја пронајде.

Спасувачите ја пребарале целата област, а телото на Мадалин било пронајдено околу 10:30 часот. Во понеделникот наутро нејзиното семејство ја објави смрт на манекенката.

Само еден месец пред нејзината смрт, Мадалин им кажала на пријателите дека се забавува како никогаш во животот и дека нема намера да се врати во Велика Британија. На фотографијата на Инстаграм од Тајланд, таа напишала:

„Не можам да верувам дека патувам веќе еден месец! Не сум се свртела кон минатото ниту еднаш, иако ми недостасува старата работа. Многу сум возбудена поради иднината која ме чека“.

Ќе ви се допадне

Bottom-Tier Character Tomozaki Episode 2 at website https://animefreak.ws bleach animefreak

Hundred (Dub) Episode 12 at website https://gogoanime.be food wars gogoanime