(Фото) Меланија капутите ги замени со пончо

By

Меланија Трамп големите скапи капути ги замени со долга пончо-ролка. Првата дама на САД била снимена додека излегува од Белата куќа, од каде со својот сопруг Доналд Трамп, отпаувала со хеликоптер на службено патување.

Модните критичари велат дека капутите ѝ се слаба страна на Меланија, но дека овој пат направила вистински избор кога се одлучила да облече пончо со потписот на „Ферагама“ чија цена изнесува некаде околу 2300 долари.

Меланија поџото го искомбинирала со црни чизми од брендот на Џанивот Рози, додека во рацете држела торба од „Ерма Бирклин“. Косата овој пат ѝ бича пуштена, а на себе носела очила од „Ив Сан Лоран“.

Модните критичари велат дека и овој пат Меланија направила вистински моден погодок.

Ќе ви се допадне