(Фото) Мет Дејмон ја продава својата вила во Лос Анџелес

By

Холивудскиот актер Мет Дејмон сака да ја продаде својата вила во Лос Анџелес за цена од 21. милион долари. Тој со сопругата и четирите деца сака да се пресели во Њујорк. Според неговиот агент за недвижност, Дејмон веќе купил пентхаус во Бруклин за 16. милиони долари.

Неговиот имот во Лос Анџелес се наоѓа во популарниот  Pacific Palisades. Глумецот го купил во 2012-та година за 15 милиони долари. Вилата е на 1.000 метри квадрати и во неа има седум спални соби, десет купатила, базен, теретана, сауна, центар за масажа и вински подрум.

Надвод во дворот има езеро со многу риби.

Ќе ви се допадне

In/Spectre (Dub) Episode 12

4Anime: Perrine Monogatari anime episode 53 online free at https://4anime.biz anime sites

Website https://kissanime.mx: Watch Shuffle! Memories kissanime Episode 12 kissanime mobile

Yurumates wa? (https://animetv.cc/m/yaqk) Episode Full

Threadless: https://www.threadless.com/@gogoanimebe/activity

Glose: https://glose.com/u/gogoanimebe