(Фото) Најубавата членка на кралското семејство шета топлес низ Ибица

By

Роднината на принцот Хари, лејди Амелија Виндзор, деновиве топлес ужива во Ибица. Амелија не обрнуваше премногу внимание на погледите на тамошните туристи и папараците.

Магазинот „Татлер“ ја прогласи 22-годишната русокоса за најубава членка на кралското семејство, надминувајќи ја дури и принцезата Дајана. Во моментов Амелија е 36. по ред за наследник на тронот, а и покрај тоа што е правнука на војводата од Кент, изненадувачки не беше поканета на венчавката на принцот Хари и Меган Маркл.

This lil pup is called Havana and I like her a lot

A post shared by Mel Windsor (@amelwindsor) on

Амелија е студентка на трета година на Универзитетот во Единбург, каде што студира француски и италијански.

За разлика од другите членови на кралското семејство, таа има неколку тетоважи. Исто така, за разлика од останатите, користи „Инстаграм“.

Sunny Sweet n Sour

A post shared by Mel Windsor (@amelwindsor) on

„Им дозволува на сите да бидат креативни. Го сакам тоа што можеме да ги споделуваме убавите моменти и работите што ги гледаме во светот. Тоа го сметам за инспирација“, изјавила таа за „Вог“.

И додека Амелија шета топлес низ плажите на Ибица, голем број фанови на кралското семејство можат само да сонуваат дека тоа ќе биде случај и со војвотките Кејт Мидлтон и Меган Маркл.

💖 (please excuse the plastic cup)

A post shared by Mel Windsor (@amelwindsor) on

Топлес фотографиите можете да ги видите на следниот линк:

Ќе ви се допадне