(Фото) Нејмар на тренинзите доаѓа со хеликоптер

By

Фудбалерот на ПСЖ, Нејмар Јуниор, на тренинзите на својата бразилската репрезентација пристигнува со специјален хеликоптерот од типот „ербас икс 145“, кој чини 13 милиони евра.

Леталото е направено специјално за потребите на Нејмар и на неговата надворешност можат да се видат неговите иницијали. Фудбалерот хеликоптерот го набавил во Грања Комари, во близина на Рио де Жанеиро.

Произведен е во фабриките на „Мерцедес-Бенц“. Неговата максимална брзина изнесува 248 километри на час, а во него можат да влезат 10 лица. Во внатрешниот дел на хеликоптерот можат да се забележат мотиви од неговиот омилен суперхерој Бетмен.

 

 

Ќе ви се допадне