(Фото) Ноле и Јелена на романтичен одмор во Шпанија

Новак Ѓоковиќ и неговата сопруга Јелена, летниот период го минуваат на одмор во Шпанија. Заедно си синот Стефан и ќерката тара, српскиот тенисер ужива во семејниот одмор по одличниот настап на „Вимблдон“.

Ѓоковиќ и Јелена се сликани во Марбелји, популарна дестинација во Шпанија на која летувале бројни светски ѕвезди. Папараците успеаа да ги снимат на брегот од плажата, а сликите за кратко време се раширија низ социјалните мрежи.

Јелена на себе носела жолта маица и темно син фустан, здолниште кое е направено во соработка меѓу Стела Мекартни и познат спортски бренд.

Scroll to Top