(Фото) Оскаровецот Мадс Микелсен бил голем фан на Југославија

Оскаровецот Мадс Микелсен стана главен на социјалните мрежи, откако се појави негова фотографија во дрес на Југославија. Данскиот актер бил сликан со еден негов обожавател на одмор во Мајорка.

dobivaj vesti na viber

Милесен се сликал со еден од членовите на електро панк бендот Ел Диа Електрико, Дејвид, кој ја споделил фотографијата со неговите фанови.

За потсетување, Микелсен доби Оскар за филмот Another Round кој што беше снимен минатата година.

Scroll to Top