(Фото) Принцезата Шарлот е прваче

By

Ќерката на принцот Вилијам и војвотката Кејт Мидлтон, принцезата Шарлот годинава почна да оди во школо. Во школскиот двор таа стигна со нејзината мајка Кејт, татко ѝ Вилијам и братот Џорџ.

Британските медиуми пишуваат Џорџ се однесувал многу заштитнички настроен кон неа. Кралското семејство го пречека директорката Хелен Хаселм. Медиумите пренесуваат дека Шарлот била срамежлива и се криела зад нејзината мајка, држејќи ја цврсто за рака.

Таа и Џорџ биле облечени во школска униформа.

 

Ќе ви се допадне