(Фото) Први фотографии од местото на несреќата во која загина Коби Брајант

By

Американските медиуми објавиja први фотографии од местото на хеликоперската несреќа во која загина кошаркарот Коби Брајант. Легендарниот НБА кошаркар во хеликоптерот бил со уште четири лица.

Несреќата се случила во Калабасас, Калифорнија додека Брајант (41) патувал со својот приватен хеликоптер. Повеќе детали не се познати. Полицијата ја потврда смртта на пет лица, но идентитетот на другите луѓе се уште не е откриен. Се истражуваат причините за несреќата.

Загина Коби Брајант во хеликоптерска несреќа

Ќе ви се допадне