(Фото) Шакира и Пике заедно во Чешка по објавувањето дека се разделуваат

Пејачката Шакира и фудбалерот Жерар Пике заедно отпатуваa во Чешка за да го поддржат својот син Милан, кој изминатиот викенд натпреварувaшe на меѓународниот бејзбол турнир. Ова е прво заедничко појавување на пејачката и фудбалерот откако медиумите ја објавија нивната разделба.

„Нејзиниот пријателски однос со неа во моментов не е во најдобаро издание, но тие тоа го прават за доброто на нивните деца“,  пишува шпанскиот весник  Ел Перидико.

Шакира изгледа смирена на фотографиите и се обидува да се насмее и да им ја покаже својата најпријателска страна на обожавателите кои и приоѓаат, додека Пике е малку подалеку. Иако физички и двајцата на исто место, очигледно дека избегнуваат близок контакт. 

Милан кој има осум години е член на каталонскиот тим кој се натпреваруваше на бејзбол турнирот во Супер Куп до 10 години. Во конкуренција на 24 екипи што започна во четвртокот, тимот се најде на четвртото место. Екипата на Милан заврши на првото место во својата група, но тие го загубија вториот натпревар во неделата.

 

Scroll to Top