(Фото) Синот на Роналдо освојува трофеи со Јувентус

By

Синот на најдобриот фудбалер на светот Кристијано Роналдо, го освои првиот пехар на девет години во дресот на Јувентус, клуб во кој настапува и неговиот татко.

Роналдо Јуниор покажа дека е талентиран исто како неговиот татко и на турнирот беше прогласен за најдобар стреслец. Тој постигна три гола од кои два ги постигна на еден натпревар.

Португалецот се пофали со успехот на синот на социјалните мрежи. Тој изјави дека е горд на него и дека имал одлична статистика на натпреварите.

 

Роналдо Јуниор досега има одиграно 28 натпревари и постигнто 58 голови, а запишал и 18 асистенции.

„Кристијано мисли дека ќе биде подобар од мене, би сакал тоа да го видам. Не знам дали ќе успее”, изјави. Роналдо за британски „Сан”.

Ќе ви се допадне