(ФОТО) Сите на Вимблдон гледаа во чудниот цвет на секси фустанот на Кејт Мидлтон

By
Војводтката од Кембриџ блесна на финалето на најпознатиот тениски турнир.

Финалето на овогодинешниот Вимблдон, во кое силите ги одмерија тенисерите Роџер Федерер и Марин Чилиќ, собра доста познати личности. Мечот не го пропушти ни војводката од Кембриџ, Кејт Мидлтон, која го следеше со сопругот Вилијам.
Кејт блесна, а многумина наместо во мечот, гледаа во неа.

 

Таа стигна со убав фустан, со цветни мотиви. Но, еден цвет на креацијата доминираше.

Во прашање е имено, цветот мака, кој за многумина е чуден и необичен. Цветот е со црвена боја, а оваа билка расте дури до 1,5 метри. Мак е најпознатиот по својот алколоид морфиум, кој се користи за медицински цели. Семето се користи во прехраната, како и во фармацевската индустрија.

Ќе ви се допадне

Attack on Titan Season 3 Part 2 (https://kissanimeonline.com/m/ZN02) Episode 10 at website https://kissanimeonline.com. See more kissanime boruto

Cells at Work!! Episode 2 at website https://animeheaven.pro. See more animeheaven bleach