(ФОТО) Софија Вергара повеќе не изгледа вака!

Софија Вергара неодамна го прослави 45 роденден, а по тој повод го промовираше и својот нов изглед, со кој дефинитивно сите ги изненади!

Но знаете веќе како тоа иде кај жената – кога ни е досадно, кога сакаме во нашиот живот нешто да се случи, а со тоа следи и некога голема посебна прилика – ние ќе ја промените фризурата!

О, да Софија на својот Инстаграм профил ја промовираше својата нова фризура, а на нас баш ни се допадна како и стои!

My favorite party of the year! @vanityfair 🎉🎉#oscars2017

A post shared by Sofia Vergara (@sofiavergara) on

Имено, убавата актерка овој пат одлучи да ги „освежи“ шишките на својата долга коса, а иако изгледа ненако сериозно, истовремено делува помладо и посвежо.

New haircut 😁gracias !!#kellyklain💇🏽

A post shared by Sofia Vergara (@sofiavergara) on

Инаку, ако се суди според фотките кои Софија Вергара ги објави, роденденската журка мина во навистина одлично друштво и пријатели, со сопругот Џоа Манџанело.

Thank u @covergirl !! Im gonna have to eat my own face now😂🎈🎈🎂

A post shared by Sofia Vergara (@sofiavergara) on

Thank u all for celebrating with me!!! 45💃🏻💃🏻💃🏻💃🏻💃🏻 ❤️u.

A post shared by Sofia Vergara (@sofiavergara) on

Scroll to Top