(Фото) Внуката на Никол Кидман иста како славната тетка

By

Актерката Никол Кидман (51) се појави на црвениот килим  во фустан од дизајнерот на Оскар де ла Рента и повторно покажа дека е елегантна . На наградите „АРИА“  таа дојде со внуката Луси Хали (20), ќерка на нејзината помлада сестра, Антони Кидман (48). Откако беа објавени сликте, на инстаграм-профилот на актерката обожавателите и пишуваа дека Хали многу посетува на славната тетка.

Никол е блиска со Луси, пособено по смртта на нејзиниот татко пред четири години. На годишната награда за австралиските музичари дојде да го поддржи сопругот Кит Урбан (51), која беше домаќин на настанот.

„Одам со внука ми на наградите на ‘АРИА’. Ние сме возбудени што  домаќин е Кит“,  Никол напиша на „Инстаграм“.

Актерката и музичарот неодамна ја прославија дванаесетгодишни бракот и ја споделија тајната на успехот со јавноста.

„Разговаравме секогаш кога сме оддалечени и се допираме кога сме заедно како што пред долго време си ветивме“, објасни Никол, која со сопругот Кит ги имаат ќерките Сандеј Роуз (10) и Фејт Маргарет (8).

 

Ќе ви се допадне

Watch anime online for free at AnimeDao ahiru no sora animedao

Website https://animeflv.uk: Watch Maquia: When the Promised Flower Blooms animeflv Episode Full anime stream

Dirty Pair: Affair of Nolandia Episode Full

Website https://animebee.to: Watch Fate/Zero: Please! Einzbern Counseling Room animebee Episode 6 animebee

Vietnamta: https://www.vietnamta.vn/gogoanimebe

Goodreads: https://www.goodreads.com/user/show/138957050-gogoanimebe