(Галерија) Ким Кардашјан ѝ организира луксузно кампување на ќерката Норт за роденденот

By

Норт Вест, најстарата ќерка на Ким Кардашјан, која ја има со раперот Канје Вест, наполни девет години. Ким за нејзиниот роденден се погрижила и ѝ организирала нетипична роденденска забава.

dobivaj vesti na viber

Таа организира тематски роденден со луксузно роденденско кампување со наслов „Камп Норт“. Кампувањето вклучуваше приватен авион за да ги однесе Норт и нејзините другарки на планина, а во текот на денот имале разни активности, како планинарење, водни спортови и зип–лајнинг, а навечер спиеле во кревети што биле дизајнирани да изгледаат како индивидуални шатори.

Ким Кардашјан со својот бивши сопруг Канје Вест има четири деца – 9-годишната Норт, 6-годишниот Сеинт, 4-годишната Чикаго и 3-годишниот Псалм.

Ќе ви се допадне