(Галерија) Лионел Меси со сопругата крстари со јахта на Ибица

By

Фудбалерот Лионел Меси и неговата сопруга Антоанела Рокузо уживаат на оддмор на Ибица. Во шпанските медиуми се појавија фотографии од славниот пар како одморот го поминува на јахта заедно со нивни пријатели фудбалерот Сеск Фабрегаз и неговата сопруга Даниела Симан.

dobivaj vesti na viber

Антоанела Рокузо е љубовта од детството на аргентинскиот фудбалер со која има 3 деца.

Ибица е редовна дестинација за одмор на Меси и неговото семејство.

 

Ќе ви се допадне