(Галерија) Познатите без шминка

By

За да изгледаат добро на сцена и пред камерите, познатите жени многу ретко се појавуваат без шминка во јавноста. Папараците со нетрпение ги чекаат овие моменти, да гу сликаат несредени, без шминка и без совршена фризура. Освен што од овие фотографии ќе заработат многу пари, на жените ширум светот сакаат да им покажат дека познатите и славните не се совршени како што се претставуваат, вели еден од нив во интервју за американски „Ин Стајл“.

И овие жени имаат акни, се борат со темни подочници, со дамки на лицето и лузни што се кријат со шминка. Еве како изгледаат некои ѕвезди со и без шминка.

Пенелопе Круз
Лејди Гага
Сара Мишел Гелер
Голди Хоун
Бритни Спирс
Мадона
Кејт Мос
Кети Пери
Софија Вергара
Ким Кардашијан
Џенифер Лоренс

 

Ќе ви се допадне

AnimeTV anime: Watch My Hero Academia 2 Episode 13 (https://animetv.cc/m/Vp0l/ep-13)

AnimeHeaven anime heaven website: Watch The Seven Deadly Sins Episode 4 (https://animeheaven.pro/m/14O/ep-4)