(Галерија) Стари и со брчки: Како ќе изгледаат светските ѕвезди за 30 години

By

Популарната апликација на социјалните мрежи FaceApp, кој прикажува како ќе изгледате по 30 години, ја испробаа и некои од познатите селебрити личности меѓу кои Аријана Гранде, Рита Ора, Кање Вест, Кајли Џенер.

Социјалните мрежи се преплавени со фотографии кои луѓето ги прават преку FaceApp. Низ апликацијата може да се види како ќе изгледате во староста, но исто така дава можност и за подмладување.

Кајли Џенер
Лејди Гага
Рита Ора
Џастин Бибер
Кање Вест
Аријана Гранде
Меган Маркл
Емили Ратајковски
Ким Кардашијан
Принцот Хари

 

 

Ќе ви се допадне