(Галерија) Тејлор Свифт купи стан за 18 милиони долари

By

Музичката ѕвезда Тејлор Свифт неодамна купи луксузен стан во најелитниот дел на Њујорк. Тејлор станот го платила 18 милиони долари.

dobivaj vesti na viber

Во непосредна близина на станот се наоѓа и нејзината куќа, која ја купила во 2014 година. За куќата тогаш Свифт платила 20 милиони долари, а потоа за реновирање дала уште 535 илјади долари.

Новиот дом на Тејлор изгледа како дом од модерна бајка. Има кино-сала, вежбалница, мини спа-центар. Станот е на два ката, има две спални соби, две гостински соби и огромни гардеробери, еден за „неа“ и еден за „него“. Во станот има и огромен бар и тераса со поглед на висококатниците во Њујорк.

Ќе ви се допадне