„Ганс енд рoузис“ по 13 години објавија нова песна

By

Легендарната музичка група „Ганс енд рoузис“, по 13 години објавија нова песна. Песната се вика Apsurd и таа им е прва по ојбавениот последен албум Chinese Democracy.

Станува збор за песна која бендот ја снимил уште за време на пробите на нивниот последен албум, но, досега никогаш не ја објавиле. Претходно ја именувале како Silkworms.

Најмногу заслуги за оваа песна има Аксл Роуз и Карам Констанца, кој работеше со бендот на нивниот последен албум. Бендот ќе ја продолжи американската турнеја оваа година, која во 2020 беше одложена поради пандемијата со Ковид-19.

Ќе ви се допадне

Website https://animetv.cc: Watch Stigma of the Wind animetv Episode 24 watch anime online

Zombie Land Saga (Dub) (https://animekisa.in/m/gDed) Episode 12

Chance Triangle Session (Dub) (https://animebee.to/m/m673) Episode 13

Watch anime online for free at AniWatch anime sites

Blogfreely: https://blogfreely.net/kissanimemx/kissanime-watch-anime-online

App gumroad: https://app.gumroad.com/gogoanimebe