Георгина позира во традиционална абаја, фановите ја критикуваат дека го прекршила кодексот на облекување на Саудиска Арабија

Георгина Родригез (29), партнерката на Кристијано Роналдо (38), често се фали со луксузни чанти, облека и накит вредни неколку илјади долари.

Џорџина позираше покрај знамето на Саудиска Арабија облечена во традиционална абаја, а во објавата на сите им го честита Националниот ден на Саудиска Арабија.

Џорџина претходно снимила кампања за парфемот Laverne, и тогаш зборувала за својот живот во Саудиска Арабија.

– Се чувствувам многу безбедно во оваа земја и навистина ги ценам нејзините семејни вредности. Многу сум среќен што можам да се поврзам со овој рај на земјата. Моќта и магијата во саудиската пустина се неверојатни – рече таа.

Нејзината објава на социјалните мрежи набрзо собра повеќе од 1,8 милиони лајкови. Некои ја пофалија, а други ја критикуваа и напишаа дека уште еднаш го прекршила строгиот кодекс на облекување на Саудиска Арабија.

– Нема врска со традицијата на Саудиска Арабија – е еден од коментарите.

Да потсетиме, Џорџина неодамна се појави на филмскиот фестивал во Венеција и блесна во долг црвен фустан со спуштени раменици кој ја истакна нејзината фигура. И тогаш таа ги привлече сите погледи и забележаа дека носи скап накит и енормно скапа чанта.

Scroll to Top