Хали Бери секси на 51 година

Актерката Хали Бери се појави на црвениот килим на наградите GLAAD Media во Калифорнија облечена во мини-фустан во боја на чоколадо и сандали со ремчиња од сатен во идентична нијанса.

Стилистите веднаш ја пофалија 51-годишната актерка за изгледот. Според нив, Хали е доказ дека жената и над 50 години може да носи ултракратко фустанче, а да не делува невкусно и вулгарно, туку секси.

Scroll to Top