Хилари Даф се вери со своето момче

Американската актерка и пејачка Хилари Даф се вери со својот повеќегодишен партнер Метју Кома. Пејачката се пофали со прственот на социјалните мрежи.

„Ме праша дали сакам да бидам негова жена“, напишала Даф.

 

 

View this post on Instagram

 

I asked my best friend to marry me… @hilaryduff

A post shared by Matthew Koma (@matthewkoma) on

„Ја прашав својата најдобра пријателка да се омажи за мене“, напишал Ком во описот на фотографијата.

Вестите за веридбата стигнаа седум месеци по раѓањето на нивното прво дете. Двајцата ја имаат малата Бенкс Вајлоет Блер. Даф од претходниот брак го има и синот Лука.

Scroll to Top