Хилари Клинтон читаше делови од контроверзната книга за Доналд Трамп, „Оган и бес“

By

Поранешната кандидатка на демократите за претседател на изборите во САД во 2016 година, Хилари Клинтон, се појави на доделувањето на наградите „Греми“ во Њујорк во политички сегмент каде што на глас читаше делови од контроверзната книга „Оган и бес“ за актуелниот претседател Доналд Трамп.

Како што пренесува АП, таа се појавила во скеч во кој познатите личности учествуваат на аудиција за читање на бестселерот на Мајкл Волф, „Оган и бес“, што го организира водителот на годинешните доделувања на наградите „Греми“, Џејмс Кордон.

Некогашната прва дама на Америка ја освои наградата „Греми“ во 1997 година за читање на својата книга „Потребно е цело село“.

Гледајте:

Ќе ви се допадне

Aniwatch - Free Anime Streaming Online - Aniwatch Official. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

watch animes AniWatch Hunter x Hunter (2011)

One Piece Episode 999

Attack on Titan Final Season (Dub)

aniwatch app AniWatch That Time I Got Reincarnated as a Slime

Demon Slayer: Entertainment District Arc Episode 1