Холивудска глумица и мажот ѝ прогласени за виновни за сексуално злоупотребување малолетничка

By

Глумицата Зара Фитијан од ТВ-серијата „Доктор Стрејнџ“ и нејзиниот сопруг Виктор Марк, се прогласени виновни за сексуална злоупотреба на 13-годишно девојче и може да завршат во затвор.

dobivaj vesti na viber

Злоставуваната тинејџерка, која сега има 30 години, пред судот рече дека Фитијан ја принудувала на сексуална активност со нејзиниот сопруг и дека злоупотребата продолжила сè додека не наполнила 18 години.

Поротниците на Крунскиот суд во Нотингем ја прогласија Фитијан за виновна по 14 точки од обвинението за сексуална активност со дете извршена помеѓу 2005 и 2008 година, кога жртвата била во раните тинејџерски години. Нејзиниот сопруг Марк, кој е инструктор по таеквондо, исто така беше осуден за истите 14 кривични дела, но како и за обвинението за непристоен напад во врска со друга малолетна девојка, што ја вознемирувал најмалку осум пати помеѓу 2002 и 2008 година.

Двојката ги негира обвиненијата, но на крајот на судскиот процес, кој траеше 12 дена, и двајцата беа прогласени за виновни.

Ќе ви се допадне

anime online. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

ANIMEFLIX My Hero Academia

Attack on Titan Season 3 Episode 3

watch anime free How a Realist Hero Rebuilt the Kingdom

ANIMEFLIX SHAMAN KING (2021)

ANIMEFLIX JUJUTSU KAISEN (Dub) Episode 24

tải go88