Холивудскиот актер Били Болдвин откри дека син му се бори со карцином

By

Американскиот актер Били Болдвин, помладиот брат на Алек Болдвин, откри дека на син му Ванс му бил дијагностициран карцином пред една година, кога имал 16 години. Ванс веќе една година се бори со ракот и сега е во ремисија.

„Пред една година на мојот син Ванс му беше дијагностициран карцином… Имаше 16 години. Тој не зборуваше за тоа ниту, пак, некој од нас“, напиша Били. Ванс поминал 28 рунди на хемотерапија, а неговиот горд татко рече дека секогаш бил позитивен, фокусиран и се обидувал да живее нормален живот.

„Храброст. Моќност. Срдечност. Став. Воин. Никогаш не сум видел такво нешто. Никогаш не сум се гордеел толку. Те сакам, сине“, заклучи Болдвин.

Ќе ви се допадне

WCOStream animes online: The Rising of the Shield Hero (Dub) (https://wcostream.cc/m/PqwK) Episode 25

4Anime blood c 4anime: Watch Black Clover: The All Magic Knights Thanksgiving Festa Episode Full (https://4anime.biz/m/9Rwa/ep-1)