Илон Маск со семејството го посети папата

Милијардерот и најбогат човек на светот, Илон Маск, објави фотографија на Твитер дека се сретнал со папата Франциско. Тој на средбата беше со своите деца

dobivaj vesti na viber

„Чест ми е што вчера се сретнав со папата Франциско“, напиша Илон Маск на Твитер.

Инаку, милијардерот со оvаа објава се врати на Твитер, при што неговите следбеници коментираа: „Добре дојде назад Илон. Ни недостигаш. Твитер стана досаден без тебе. Ти, твоите твитови и твоето присуство го прават Твитер возбудлив, забавен и едукативен“.

Scroll to Top