Каде исчезна Бијонсе

Бијонсе го објави долгоочекуваниот албум Cowboy Carter, кој веќе стана популарен, а потоа исчезна од сцената, пишува „Пејџ сикс“. Според таблоидот, на американската музичка индустрија не ѝ е јасно која е причината, а некои шпекулираат дека тоа би можело да биде Диди.

Имено, нејзиниот сопруг Џеј Зи е долгогодишен пријател на раперот, а јавноста неодамна ја потресе скандалот во кој Диди беше обвинет од многу жени за сексуална злоупотреба.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Beyoncé (@beyonce)

„Нешто се случува. Албумот беше хит, беше број еден насекаде, а сега и албумот и неа ги нема“, вели изворот.

„Ова требаше да биде времето на Бијонсе со оглед на тоа што нејзиниот долгоочекуван кантри-албум излезе пред два месеца. А сепак, неа никаде ја нема, се крие во глувчешка дупка. Албумот пропадна, Џеј и Б. не уживаат под светлата на рефлекторите“, додава инсајдерот.

Scroll to Top