Ќе се мажи Ели Гоулдинг

By

Светската ѕвезда Ели Гоулдинг ќе се мажи. Таа и нејзиниот свршеник Каспар Џоплинг веста за свадбата ја објавија на традиционален начин, во делот за венчавки во британски „Тајмс“.

„Се објавува веридба помеѓу Каспар, син на Николас Џоплинг од Јоркшир и Џејен Вард-Алдам од Јоркшир, и Елена, ќерка на Артур Гоулдинг од Хирфордшир и Трејси Самер од Вест Мидлендс“, стои во соопштението.

 

Ели и Каспар се во врска 18 месеци.

Пејачката во моменов го снима нејзиниот четври студиски албум.

Ќе ви се допадне

TwistMoe: Time Stranger (Dub) anime episode Full online free at https://twistmoe.net animes online

BanG Dream! Garupa☆Pico (https://animekisa.in/m/QEKv) Episode 26

AniWatch Watch anime online, English anime online HD

GoGoAnime: Jewelpet Twinkle☆ anime episode 52 online free at https://gogoanime.be dubbed anime

Blip: https://blip.fm/animefreakws

Themehorse: https://www.themehorse.com/support-forum/users/animefreak-ws/