Кејт Мидлтон и принцот Вилијам ќе летуваат на приватен остров и бараат никој да не ги вознемирува

Кралското семејство е подготвено наскоро да замине на одмор. Кејт Мидлтон и принцот Вилијам наводно решиле да заминат на егзотичниот, приватен остров Мустик, кој е дел од Гренадините, синџир на острови во Западна Индија.

dobivaj vesti na viber

Бидејќи кралската двојка имала само една желба, а тоа е нивниот годишен одмор да биде максимално приватен, и да немаат контакт со никого, не е чудно што го избрале токму овој остров.

„Таму ја имаат целата инфраструктура што им е потребна, имаат зона за забранети летови и ред други работи што им се потребни“, објаснила советничката на Вилијам, Ингрид.

Ова не е прв пат кралското семејство да оди на приватна егзотична дестинација. Во 2019 година тие уживаа на островот, во вила која чини неверојатни 27.000 фунти за изнајмување. Она што е интересно е што тоа беше првиот одмор на принцот Џорџ, каде што го прослави и својот 5-ти роденден.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mustique (@mustiqueisland)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mustique (@mustiqueisland)

Scroll to Top