Кијану Ривс е ново заштитно лице на „Ив Сен Лоран“

By

Модната куќа „Ив Сен Лоран“ го избра холивудскиот глумец Кијану Ривс за свое ново заштитно лице. Овој избор изненади многумина, а светските медиуми пишуваат дека уште поголемо изненадување е што 54-годишниот глумец, кој не сака да се експонира во јавноста, прифатил да биде модел на светскиот бренд.

„Ова е најдобриот чекор што брендот го направил во последно време“, пишуваат модните критичари.

На првите фотографии Кијану позира во кожена јакна и во костум, а имиџот не му е сменет, долга коса и брада.

Ни глумецот ни од модниот бренд засега не откриваат дали ова ќе биде единствениот моден ангажман на Киану, или тој подолго време ќе работи за „Ив Сен Лоран“.

Ќе ви се допадне