Концерт на Мадона во Босна

By
Мадона во декември ќе има концерт во Босна и Херцеговина. Информацијата е објавена на фејсбук-страницата „ВИП Јахорина“, која го организира истоимениот фестивал на оваа планина, пишуваат тамошните медиуми.

„Ексклузивно! Најавуваме за зима концерт на Мадона на Јахорина. Ги очекуваме договорите околу деталите“, напишале организаторите на „Фејсбук“. Тие сепак потенцираат дека избрзале со објавата и дека целата работа засега е на ниво на идеја и преговори.

Кралицата на поп-музиката во регионот досега имала двапати настапвано. Еднаш на турнејата Hard Candy во Црна Гора во 2008 година и една година подоцна во Белград.

Поп-дивата неодамна го објави новиот албум наречен „Мадам X“.

Ќе ви се допадне

The Promised Neverland (Dub) (https://funimationfree.com/m/354D) Episode 12 at website https://funimationfree.com one piece eng dub

Watch Our Last Crusade or the Rise of a New World (Dub) Episode 2 at Crunchyroll crunchyroll free anime list