Кралицата Елизабета стана прабаба 12. пат: се породи принцезата Беатрис

By

Британската кралица Елизабета 12. пат стана прабаба откога нејзината внука, принцезата Беатрис, роди девојче во саботата, објави Бакингемската палата.

„Нејзиното кралско височество, принцезата Беатрис, и г. Едуардо Мапели со задоволство објавуваат дека нивната ќерка се роди безбедно во болницата ‘Челси и Вестминстер’ во Лондон во саботата, 18 септември. Бабите, дедовците, прабабите и прадедовците беа информирани и воодушевени од веста. Семејството сака да им се заблагодари на вработените во болницата за нивната прекрасна грижа“, стои во соопштението на Бакингемската палата.

Ова ѝ е прво дете на принцезата Братрис, а второ на нејзиниот сопруг, кој има син, Кристофер Волф, од претходната врска.

Бебето е 12. правнук на кралицата, второ родено по смртта на војводата од Единбург. Во јуни принцот Хари и Меган Маркл ја добија ќерката Лилибет.

Ќе ви се допадне

Website https://animeheaven.pro: Watch The Prince and the Coral Sea animeheaven Episode Full anime websites

Website https://gogoanime.be: Watch Miss Kobayashi's Dragon Maid Specials gogoanime Episode 7 anime online

ANIMEFLIX: The Sprites of Floria anime episode Full online free at https://animeflix.nl animeflix dragon ball

AnimeDao Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Gogoanimebe website2: http://gogoanimebe.website2.me/

Animeflixnl wordpress: https://animeflixnl.wordpress.com/