Кралот на Шпанија ќе биде гостин на свадбата на Рафаел Надал

By

Шпанскиот крал ќе биде гостин на свадбата на тенисерот Рафаел Надал. Шпанецот ќе се венча со својата девојка Мариа Перљо по 14 годишна врска. Свадбата е планирана за 19. ноември во Поленса град на Мајорка, место кое се наоѓа во близина на крајбрежјето на земјата.

По веридбата која се случи минатата година, ппанските медиуми шпекулираа дека Надал ќе прави свадба по освоениот тениски турнир „Роланд Гарос“. Подоцна тој ја негираше ваквата информација.

Надал изнајмил цел луксузен комплекс со базени, приватни соби, а има и хелиодром, пишува Majorca Daily. На свадбата е поканет и шпанскиот крал Хуан Карлос, со кого Надал е во одлични пријателски односи.

Надал и Мери се заедно од 2005 година, но се имаат запозната многу порано. Мариа е дипломиран финансиски експерт, а работи како водител на проектите на хуманитарните организации на Надал.

Медиумите во Шпанија за неа пишуваат дека не е типична жена на спортист, кога се во прашање социјалните мрежи. Мери нема службени профили на ниту една социјална мрежа.

 

 

Ќе ви се допадне