Кристи Бринкли: Трамп се обидуваше да ми се додворува додека беше во брак со Ивана

By

Манекенката Кристи Бринкли тврди дека американскиот претседател Доналд Трамп се обидувал да ѝ се додворува додека бил во брак со Ивана.

Бринкли опиша една ситуација кога додека била во врска со Били Џоли добила порака од Трамп.

„Тој ми напиша: ‘Здраво, Доналд е. Слушам дека патуваш за Аспен утре. И јас исто така. Сакам да ти понудам лет со мојот приватен авион’“, вели манекенката. „Одговорив: ‘Фала, но веќе го резервирав мојот лет’. Знаев дека е оженет, се обидуваше на некој начин да флертува со мене, се обидуваше да дојде до нов фустан“.

Таа додала дека останала дискретна и дека веќе била на вечера со него. Го опишала како некој кој постојано се фали со своето богатство“.

Од Белата куќа не стигна никаков одговор, пишува „Бизнис инсајдер“.

Ќе ви се допадне