Легендарниот водител Лери Кинг почина од коронавирус

By

Легендарниот американски телевизиски водител, Лери Кинг, почина денеска на 87. годишна возраст од коронавирус.

Тој беше хоспитализиран на почетокот на јануари, а веста за смртта ја објавија од неговото продукциско студио „Ора ТВ“.

Кинг беше ветеран на американската телевизија и радио, најпознат по интервјуата со познати личности од сите сфери на животот. Во текот на својата кариера, тој објави неверојатни 60.000 интервјуа.

Ќе ви се допадне

Watch DARLING in the FRANXX (Dub) Episode 14 at website https://animeheaven.pro. See more animeheaven dragon ball z

I'm standing on 1,000,000 lives. (Dub) (https://gogoanime.be/m/Nnkl) Episode 11 at GoGoAnime weathering with you gogoanime