Лејди Гага го заврши снимањето на филмот „Гучи“

By

Светската ѕвезда Лејди Гага откри дека ја снимила и последната сцена од филмот „Куѓата на Гучи“, на кој работеше повеќе од два месеца во Италија. Таа објави слика на „Инстаграм“ со режисерот Ридли Скот и напиша „Ова е крај, Рид“.

35-годишната Гага во филмот ја глуми Патриција Реџани, позната како „црната вдовица“, откако го нарачала убиството на нејзиниот маж, Маврицио Гучи. Улогата на Маврицио, човекот кој ја основаше и водеше модната куќа „Гучи“ ја игра Адам Драјвер. Во филмот се појавуваат и Џаред Лето, Ал Пачино, Џереми Ајронс и дуги.

За сега не се знае кога ќе биде закажана премиерата на филмот, но не се очекува пред средината на 2022 година.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lady Gaga (@ladygaga)

Ќе ви се допадне

AniWatch aniwatch me: My Hero Academia 3 (Dub) (https://aniwatch.pro/m/78e5) Episode 25

KissAnime boruto kissanime: Watch The Rising of the Shield Hero Season 2 Episode 1-Preview (https://kissanimeonline.com/m/KVeX/ep-1)