Лејди Гага, Хери Стајлс и Серена Вилијамс домаќини на следната Мет гала

By

Лејди Гага, Хери Стајлс и Серена Вилијамс ќе бидат домаќини и водители на еден од најважните модни настани  во светот, „Мет гала“, што ќе се одржи догодина во мај во Њујорк. Ана Винтур, уредничката на „Вог“ и организатор на манифестацијата ја откри и темата на следната „Мет гала“: Camp: notes on fashion, инспирирана од есејот на Сузан Зонтаг од 1964 година.

„Темата за следната Мет гала претставува единствена способност за комбинирање на високата уметност и поп културата. Мет изложбата на тој начин ќе даде современа значителна перспектива за Сузан Зонтаг”, изјавил Алесандро Мишел, креативниот директор на модната куќа „Гучи“.

Гала вечерта години наназад се одржува во предворјето на музејот „Метрополитан“ во Њујорк. Влезницата за „Мет гала“ чини 30.000 долари, а одлуката за тоа кој сè може да се појави на овој настан ја донесува самата Ана Винтур.

Ќе ви се допадне

Watch Birdy the Mighty: Decode 02 (Dub) Episode 12

ANIMEFLIX: JoJo's Bizarre Adventure anime episode 6 online free at https://animeflix.nl anime websites

AnimeFreak: Spicy Girl anime episode 7 online free at https://animefreak.ws watch anime online

Wanna Be the Strongest in the World Episode 12

Gitlab: https://gitlab.com/gogoanimelol

Zotero: https://www.zotero.org/gogoanimelol/cv