Лејди Гага се сврши вторпат

Светската ѕвезда Лејди Гага откри дека се сршила со нејзиниот партнер Кристино Карино, нарекувајќи го „мојот свршеник“ на настан што го организираше модниот магазин „Ел“. 32-годишната пејачка и актерка доби награда како една од највлијателните жени во Холивуд, по што во својот говор ги потврди шпекулациите што се шират повеќе од три месеци. Гага и Карино се во врска повеќе од една година. За свршувачката тој ѝ купил прстен со розов дијамант.

Ова е втора свршувачка  на пејачката, која претходно беше свршена  за актерот Тејлор Кини, ѕвездата на серијата „Пожарникарите од Чикаго“.

Лејди Гага во моментов е актуелна со улогата во филмот „Ѕвездата е родена“, каде што глуми заедно со Бредли Купер.