Линет Скаво од „Очајни домаќинки“ е осудена на казна затвор

By

Aмериканската глумица Фелисити Хофман, која се прослави со улогата на Линет Скаво во серијата „Очајни домаќинки“, е осудена на 14 дена затвор заради вмешаност во аферата со давање поткуп за прием на нејзината ќерка на колеџ. Хофман освен што ќе оди во затвор, ќе треба да плати и 30.000 долари парична казна, а доби и 250 часа општествено корисна работа и една година надзор.

Федералниот суд во Бостон ја осуди актерката вчера, откако таа претходно во мај ја призна вината за делото измама. Таа призна дека во 2017 година платила 15.000 долари за консултант на колеџот да ги преправи одговорите на приемниот испит на нејзината ќерка.

Фелисити Хафман е една од вкупно 34 обвинети родители во оваа афера. Мегу нив е и глумицата Лори Лофлин од серијата „Полна куќа“. Фелисите е и првата на која ѝ е изречена казна.

Ќе ви се допадне

Watch anime online for free at AnimeBee dubbed anime

Website https://animekisa.in: Watch Yu☆Gi☆Oh!: Sevens animekisa Episode 63 dubbed anime

Animepahe: Youkai Watch Movie 3: Soratobu Kujira to Double Sekai no Daibouken da Nyan! anime episode Full online free at https://animepahe.cc watch anime dub

Yugo The Negotiator Episode 13

Kiredu: http://kiredu.ru/UserProfile/tabid/182/userId/60907/Default.aspx

Myspace: https://myspace.com/animefreakws