Мадона никогаш не му простила на татко ѝ затоа што се преженил

By

Светската пејачка Маодна никогаш не му простила на нејзиниот татко Силвио Ентони Чиконе, затоа што се преженил. Мадона рано во младоста останала без својата мајка Луиз, која починала од рак на триесет години.

Животот на светската пејачка не бил отсекогаш лесен. Пејачката иако денес ужива во славата ширум светот, вели дека за нејзиното минатото и за односот со нејзиниот татко ретко говори.

Во јавноста се говори дека Мадона на почетокот била премногу врзана за својот татко. Татко и Силвио, кој е по потекло Италијанец, откако останал без Луиз, која била Французикна, се преженил со нивната домашна помошничка, Џоен Густафсон.

Мадона тешко ја поднела смртта на мајка и а блиски членови до семејството велат дека таа утеха побарала кај нејзините баба и дедо, каде се преселила.

Силвио и Јоан се земале во 1966 година и ги имаат синот Марио и ќерката Џенифер.

 

Ќе ви се допадне