Мадона продава билети по рекордна цена за нејзините концерти

By

Светската пејачка Мадона го сруши рекордот во музичката индустрија, со продажбата на билетите за нејзината престојна турнеја „Мадам Икс“, по рекордни цени од 750 долари. Досега најскапи влезници продале Бијонсе и Џеј Зи, со просечна цена од по 270 долари од билет.

dobivaj vesti na viber

Со ова пејачката ги демантираше критичарите кои најавуваа дека оваа турнеја ќе биде нејзиниот крај и дека никогаш нема да се врати на старата слава. Овој пат целта нема да ѝ биде трката по пари, иако претходно заработувала и по 300 и 400 милиони долари од турнеја. Пејачата сака со публиката да оствари посебен однос.

Според проценките на „Билборд“, кралицата на поп музиката од оваа турнеја ќе заработи околу 80 милиони долари и тоа само за 90 натапи. Досега има одржано 16 настапи во операта BAM Hauard Gilman, каде продала вкупно 30.969 влезници, односно околу 2000 по концерт. Досега Мадона профитирала со 9.600.000 долари.

Ќе ви се допадне

Animeflix - Watch your favorite anime online FREE.. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

anime stream Demon Slayer: Entertainment District Arc

ANIMEFLIX Death Note (Dub) Episode 33

ANIMEFLIX Naruto: Shippuden

ANIMEFLIX Seirei Gensouki: Spirit Chronicles Episode 8

Death Note Episode 29

tải go88