Мајкл Џордан, Дејвид Бекам и Том Брејди заедно гледаа Формула 1 во Мајами

By

Луис Хамилтон, Мајкл Џордан, Дејвид Бекам и Том Брејди со заедничка фотографија на гран прито на Мајами во Формула 1. Спортските легенди на една фотографија, корекордерот по број на титули во Формула, најдобриот кошаркар во историјата и шескратниот НБА – првак, еден од најпопуларните фудбалери и најуспешниот во историјата на НФЛ – лигата во американскиот фудбал.

dobivaj vesti na viber

Големо внимание предизвика овој настан во Формула 1 овој викенд бидејќи неделната трка за Големата награда на Мајами во Формула 1 е еден од најголемите спортски настани.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ESPN (@espn)

Помеѓу присутните забележани се и пејачот Фарел, Шон Мендес, Вилијам и Бен Бани, како и актерот Ештон Катчер

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Shawn Mendes (@shawnmendes)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by FORMULA 1® (@f1)

Ќе ви се допадне