Мараја Кери ограбена додека летувала во Италија

By

Пејачката Мараја Кери била ограбена додека летувала во Италија и Хемптонс, како што дознава Page Six. Во јули имаше упад во домот на пејачката во Атланта, а полицијата соопшти дека истрагата сè уште е отворена и дека не можат да споделат информации со јавноста.

dobivaj vesti na viber

Дворецот од 5,65 милиони долари беше купен во ноември 2021 година. Домот со девет спални соби и 13 бањи има базен, тениско игралиште и игралиште.

Во меѓувреме, Кери го помина изминатиот месец во Италија со момчето Брајан Танака и нејзините близнаци Монро и Марокан. Слики од одморот беа објавени на сите портали што можеби било повод за крадците.

Кери во 2017 година го покажа својот плакар од Tribeca за Vogue, покажувајќи ги чевли Louboutin и чантите Birkin, како и сувенири од Мерлин Монро.

Ќе ви се допадне