Меган и Хари го чекаат второто дете

By

На Денот на вљубените, Меган и Хари објавија дека го очекуваат своето второ бебе.

„Можеме да потврдиме дека Арчи ќе биде голем брат. Војводата и војвотката од Сасекс се пресреќни што го чекаат своето второ дете”, изјави нивниот портпарол во неделата.

Меѓу првите кои им честиташе бил пријателот на Меган, Мисан Хариман. Со неговата фотографијата Хари и Меган објавија дека го чекаат второто дете.

„Мег, бев на твојата венчавка да просведочам за почетокот на оваа љубовна приказна и моја пријателке, имам чест што можат да прикажам како расте. Честитки за војводата и војводката од Сасекс“, напишал Хариман.

Веста доаѓа неколку месеци откако Меган (39) откри за „Њујорк тајмс“ дека минатата година го загубила бебето.

Ќе ви се допадне