Меган ја поканила мајка си да живее со неа и Хари

By

Меган Маркл ја поканила мајка ѝ Дорија Регланд да живее со неа и нејзиниот сопруг Хари, пренесуваат светските медиуми.

Меган инсистирала  Дорија да дојде кај нив, за да може да ѝ помогне околу принцот Арчи во домот што го изнајмуваат во Лос Анџелес.

Како што пренесуваат медиумите, Хари за ова не знаел ништо, па затоа голем број од пријателите му се потсмевале. Меган вели дека Хари не е загрижен премногу поради тоа, туку напротив, ваквата идеја многу му се допаднала.

„Меган и Хари сакаат и Дорија да има свој мир, а иако пријателите се шегуваат на сметка на поранешниот принц, тој и понатаму има одличен однос со Дорија“, изјавил извор близок до поранешната кралска двојка.

 

Ќе ви се допадне