Меган Маркл нема да дојде на свадбата на Пријанка Чопра

By

Меган Маркл и принцот Хари нема да одат во Индија за свадбата на актерката Пријанка Чопра и пејачот Ник Џонас, потврди Кенсингтонската палата. Поради претходно закажани обврски, војвотката од Сасекс нема да оди на свадбената церемонија на нејзината долгогодишна пријателка, иако Пријанка неколку месеци претходно присуствуваше на венчавката на Меган и Хари. Меган не беше дел ни од моминската забава на Пријанка, која се одржа на почетокот на месецов во Амстедам.

Поранешната Мис на светот и 10 години помладиот музичар ќе се венчаат овој викенд во Индија. Тие ќе направат две свадби, една според традиционалните индиски обичаи за да ја испочитуваат верата на Пријанка, а една според католичките обичаи. Двојката е во врска помалку од една година.

 

Ќе ви се допадне

Website https://animefreak.ws: Watch Chou Hatsumei Boy Kanipan animefreak Episode 5 my hero academia season 4 animefreak

Gosenzo-sama Banbanzai! Episode 6

Watch anime online for free at ANIMEFLIX animeflix my hero academia heroes rising

AnimeFLV Watch anime online, English anime online HD

Scholar google: https://scholar.google.com/citations?hl=vi&authuser=5&user=WCYq8iwAAAAJ

Flickr: https://www.flickr.com/people/[email protected]/