Меган сака да се кандидира за претседател на САД

By

Американската актерка Меган Маркл има желба да влезе во политиката, пишуваат светските медиуми. Тие пишуваат дека кај неа се разбудила желбата за политичка кариера и убедена е дека нејзината мисија во животот е многу поголема од тоа да биде само актерка.

Меган за таа цел ја вработила и Женевив Рот, директорката за креативен ангажман за претседателската кампања на Хилари Клинтон од 2016 година.

Откако ја напуштила кампањата на Клинтон, Женевив основала агенција за социјално влијание „Невидлива рака“, која сега започна соработка со фондацијата „Арчвел“, која ја водат Хари и Меган. Од агенцијата објавиле дека почнале со заедничката соработка оваа година.

Нивната мисија е раздвижување на системските промени во културата во сите заедници во општеството. Хари и Меган влегоа во политичка расправа за време на американските претседателски избори. Тие не поддржаа никого од кандидатите, туку само ги охрабрија сите да излезат на гласање.

Меган тогаш изјави дека тоа им се најважните избори во нивниот жвот. Демократскиот стратег Мајк Трујило изјавил дека фондацијата „Арчвел“ би можела да послужи како отскочна штица за кандидатурата на Меган, споредувајќи ја ситуацијата со актерот и републиканскиот гувернер Арнолд Шварценегер.

„Уште на почетокот на есента минатата година се сомневавме дека Меган се подготвува за кандидатура. Една од причините поради кои толку сакаше да не се откаже од американското државјанство беше можноста да влезе во политиката. Мислам дека Меган и Хари, ако некогаш се откажат од кралската титула, сериозно размислуваат за тоа таа да се кандидира за претседател“, открил извор близок до популарната двојка, пренесува „Дејли мејл“.
Медиумите пишуваат дека откако го напуштила кралското семејство, таа и нејзиниот сопруг Хари не го кријат задоволството од слободата што ја имаат во САД.

 

Ќе ви се допадне

Website https://animebee.to: Watch Big Windup! (Dub) animebee Episode Full free anime online

Website https://animeheaven.pro: Watch Psychic Force animeheaven Episode 2 animeheaven dragon ball z

Website https://animepahe.cc: Watch Mushi-Shi animepahe Episode 26 english anime

Website https://animedao.nl: Watch UFO Ultramaiden Valkyrie 3: Bride of Celestial Souls' Day animedao Episode 6 haikyuu animedao

Goodreads: https://www.goodreads.com/user/show/138957050-gogoanimebe

Scoop: https://www.scoop.it/u/gogoanimebe