Меланија Трамп итно оперирана

By

Меланија Трамп вчера била примена во болница во Вашингтон каде што итно ѝ била направена операција на бубрегот, соопшти нејзината портпаролка Стефани Гришам.

„Ова утро првата дама Меланија Трамп беше подложена на процедура наречена емболизација за лекување на бенигната бубрежна состојба. Процедурата беше успешна и без компликации“ стои во соопштението.

48-годишната Меланија била оперирана во националниот воен медицински центар „Волтер Рид“ и таму ќе остане до крајот на неделата. За време на операцијата, претседателот Доналд Трамп бил во Белата куќа, а по операцијата со хеликоптер бил пренесен до медицинскиот центар.

По посетата на Меланија, Трамп на „Твитер“ напиша дека неговата сопруга е добро расположена.

Ќе ви се допадне

Website https://4anime.biz: Watch Di Gi Charat Ohanami Special 4anime Episode 4 my hero academia heroes rising 4anime

AnimeKisa: Mitsuboshi Colors (Dub) anime episode 12 online free at https://animekisa.in anime online

Website https://twistmoe.net: Watch LBX Girls twistmoe Episode 12 anime sites

KissAnime Watch english anime Online in HD for FREE

Jigsawplanet: https://www.jigsawplanet.com/animefreakws

Piqs: https://piqs.de/user/animefreakws